آپارات
کانال تلگرام
اينستاگرام

سوالات پاسخ داده شده

شما عزیزان می توانید از طریق تلگرام و اینستاگرامی که در سایت قرار داده شده است با دکتر شاطری در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح نموده یا از فرم زیر سوال خود را از دکتر شاطری سوال نمایید
جراحی بینی هنگام ارتودنسی

پرسش:

من از آذر هشتاد و هفت ارتودنسی را شروع کردم. دکتر خودم گفته تا آذر هشتاد و نه. مراحل سخت آن گذشته. می خواهم بدانم اکنون با گذشت یک سال می توانم بینی ام را عمل کنم؟

پاسخ: در حالت کلی ارتباطی به هم ندارند و ارتودنسی مانعی برای انجام جراحی پلاستیک در ناحیه دیگری از صورت نیست. البته بهتر است این کار با اطلاع دندانپزشک معالج تان انجام گیرد.

قوس دندان و برآمدگی لثه

پرسش:

۲۴ سال دارم و ۴ دندان جلوی بالا کمی از قوس خارج و لثه ها یا همان فک بالا دارای بر آمدگی است. آیا این مشکل با ارتودنسی رفع می شود یا نیاز به جراحی فک دارم؟

پاسخ:

با توجه به این که تنها چهار دندان جلویی شما اندکی خارج از ردیف هستند، که شما با بر آمدگی فک بالا توصیف کردید و جلو بودن دندانها ، به نظر می رسد مشکل شما با اورتودنسی قابل حل باشد.

البته تشخیص دقیق تر و طرح درمان با مراجعه به عکس رادیولوژی (لترال سفالومتری) قابل ارائه است.

توضیح این که نا هنجاری قرار گیری دندان ها روی هم، می تواند به دلیل دندانی یا اسکلتی باشد. نا منظم بودن دندان ها با ارتودنسی قابل رفع است اما برای اصلاح ناهنجاری اسکلتال، نیاز به جراحی فک هست.

رفع کجی لترال با استفاده از لمینیت

پرسش:

 دو عدد از دندان های جلویی من کج هستند و به طرف جلو مایل شده اند آیا امکانش هست که این دو دندان را با لمینت قدری بهبود داد؟

وضعیت دندان بیمار

پاسخ:

با توجه به این که دندان لترال سمت چپ (دندان دومی از وسط) بسیار جلوتر از دندان های کناری است، برای رفع کجی لترال ها بهترین راه درمان، اورتودنسی است.

برای مرتب شدن دندانهایتان با استفاده از روش لمینیت نیاز است که دندان های لترال تان خیلی زیاد تراش بخورد که این امکان در روش لمینیت وجود ندارد. اما می توان دندان های لترال را با روکش تمام سرامیک (زیرکنیا) روکش کرد و دندان های سانترال (جلویی) را لمینیت کرد.

در این صورت این بی نظمی تا حدود زیادی کمتر خواهد شد.

اگر امکان ارتودنسی دارید پیشنهاد می کنم نزد متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و درمان را انج