آپارات
کانال تلگرام
اينستاگرام
دی, 1397 بدون نظر دسته‌بندی نشده, مراقبت و نگهداری

سیلانت چیست؟

سیلانت یه راه مطمئن و بدون درد برای محافظت دندان های شما از پوسیدگی است.

یک سیلانت یک پوشش پلاستیکی محافظ است که بر روی سطوح دندان های عقب اعمال می شود. در حقیقت سیلانت یک محافظ سخت را بر روی دندان ها ایجاد می کند که از ورود غذا و باکتری ها به شیارهای کوچک در سطح دندان ها که باعث نابودی و پوسیدگی دندان می شود جلوگیری شود.

کدام دندان ها باید سیلانت شوند؟

سیلانت ها فقط برای دندان های عقب- دندان های مولر و پر مولر – استفاده می شوند. این ها دندان هایی هستند که دارای حفره ها (حفره های کوچک) و شکاف ها (شیارها) بر روی سطوح خود هستند.

فرآیند سیلانت کردن به چه صورت است؟

این فرآیند معمولا سریع و ساده است، برای هر دندان تنها چند دقیقه طول می کشد. در ابتدا دندان به طور کامل با یک محلول مخصوص تمیز شده و خشک شده است. سپس مایع سیلانت اعمال می شود و اجازه داده می شود که خشک و سفت شود.

چه مدت فیشور سیلانت ها بر روی دندان باقی می مانند؟

سیلانت  معمولا برای چندین سال باقی خواهد ماند اما لازم است به طور مرتب توسط دندانپزشک خود مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که سیلانت هنوز دست نخورده است.

فیشور سیلانت چه زمانی باید انجام شود؟

به محض اینکه اولین دندان های دائمی شروع به رشد کردن می کنند استفاده می شود. این بازه معمولا بین ۶ تا ۷ سالگی است.

آیا با وجود سیلانت هنوز نیاز به تمیزی دندان ها می باشد؟

بله هنوز هم بسیار مهم است که این کار را انجام دهیم. سطح صاف، سیلانت شده در حال حاضر بسیار ساده تر برای تمیز نمودن و حفظ سلامت با مسواک زدن طبیعی است.  استفاده از یک خمیر دندان فلوراید، در آخر شب و حداقل یک بار در روز به محافظت از دندان ها کمک می کند. فیشور سیلانت باعث کاهش پوسیدگی دندان و تعداد پرکننده هایی که ممکن است لازم باشد می شود.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *